Reklama
25 Kwietnia 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Do końca roku zostało 251 dni.
Reklama
Reklama

 
Będą konsultacje w sprawie 482
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 04 marca 2019 22:12


 


W połowie marca będą konsultacje społeczne dotyczące przebudowy drogi wojewódzkiej nr 482 w granicach Zduńskiej Woli.


Wojewódzki Zarząd Dróg szykuje się do przebudowy blisko 5-kilometrowego odcinka dawnej „14” obwodnicy Zduńskiej Woli, obecnie drogi wojewódzkiej nr 482 w granicach miasta. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Piotr Pacelt, który jest w stałym kontakcie z zarządem wojewódzkim twierdzi, że projekt na przebudowę jest już właściwie gotowy.


- Zarząd Dróg Wojewódzkich przewoduje bitumiczne ścieżki rowerowe, chodniki wzdłuż całego przebiegu drogi wojewódzkiej. Nowe odwodnienie, nowe oświetlenie, zmianę kształtu skrzyżowań, ograniczenie również części manewrów. W niektórych miejscach nie będzie można dokonać skrętu w lewo – mówi Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Zduńskiej Woli


 

Rzecz w tym, że projekt przygotowany na zlecenie Wojewódzkiwgo Zarządu Dróg nie do końca może się pokrywać z potrzebami i uwagami zgłaszanymi przez zduńskowolskich samorządowców i mieszkańców. Dlatego ważne jest, żeby zainteresowani tą sprawą, przyszli do Ratusza na konsultacje 15 marca na godzinę 16:00

 


- Część uwag nie została uwzględniona. Liczymy na to, że głos mieszkańców, ich wypowiedzi, argumentacja, może spowoduje jeszcze dodatkowe zmiany. I dlatego prosiliśmy o konsultacje społeczne, ponieważ zarządca drogi nie przewidywał takiej procedury. Na nasz wniosek odbędzie się spotkanie w Ratuszu – dodaje dyrektor Pacelt.


Według naszych informacji, w budżecie województwa nie przewidziano na ten rok środków na rozpoczęcie wspomnianej przebudowy. Prawdopodobnie więc inwestycja rozpocznie się w roku przyszłym.


See also:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski