Reklama
25 Kwietnia 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Do końca roku zostało 251 dni.
Reklama
Reklama

 
Park – z nowym regulaminem
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 18 lutego 2019 20:12

 


W Odnowionym Parku Miejskim w Zduńskiej Woli będzie nowy regulamin. Na przykład bezwzględnie nie będzie można dokarmiać ptaków, co było dotąd ulubionym zajęciem spacerujących po nim mieszkańców miasta.


Do nowego od 19-u lat zbioru zasad korzystania z Parku Miejskiego będą musieli się dostosować mieszkańcy. Najważniejsze z nich, to takie, że na stawach nie wolno jeździć na łyżwach ani łowić ryb lub kąpać się. Zabronione jest również dokarmianie ptaków.


- Dzieci, osoby dorosłe, chciałyby dokarmiać. Tego czynić absolutnie nie możemy. Jeżeli chodzi o kaczki to dokarmianie pieczywem powoduje naprawdę ciężką chorbę skrzydeł tych kaczek. Ale przede wszystkim chodzi także o eutrofizację zbiorników tymi resztkami jedzenia. A zbiorniki muszą się same oczyszczać - podkreśla Beata Turlakiewicz, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta Zduńskiej Woli


W Parku nie należy przebywać pod starodrzewami gdy są silne wiatry. Nie należy również robić rzeczy, których nie ujęto w regulaminie, bo są po prostu zabronione prawem, jak choćby dewastacja architektury i zieleni czy spożywanie alkoholu. Ale za to można tam będzie... grillować, po uprzednim zgłoszeniu tego faktu.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: poniedziałek, 04 marca 2019 22:18
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski