Reklama
25 Kwietnia 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Do końca roku zostało 251 dni.
Reklama
Reklama

 
Prokuratura sprawdza MPWiK
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 27 stycznia 2019 21:34

 


 

Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli sprawdza dokumenty jednej z inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. To reakcja na doniesienie o możliwości popełnienia niegospodarności przez były zarząd. Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie wszczęte dochodzenie.

 


Powiadomienie jakie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli w związku z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji dotyczy domniemanych nieprawidłowości, jakich miałby się dopuścić kilka lat temu ówczesny zarząd tej spółki przy budowie biogazowni na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Tymienicach oraz rozbudowie sieci kanalizacyjnej w mieście.


 

- Tutejsza prokuratura została poinformowana o wątpliwościach prawnych dotyczących działania zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli. W związu z powyższym podjęliśmy w tej sprawie czynności sprawdzające odnośnie artykułu 296 paragraf 1 Kodeksu Karnego, to jest niegospodarności

– wyjaśnia Prokurator Rejonowy w Zduńskiej Woli Tomasz Sukiennik


Budowa Biogazowni wraz z całą infrastrukturą oraz rozbudowa miejskiej kanalizacji była największą tego rodzaju inwestycją ostatnich lat realizowaną przez MPWiK. Kosztowała w sumie ponad 43 miliony złotych, z czego blisko połowę stanowiły fundusze z Unii Europejskiej. Podejrzenie niegospodarności wobec ówczesnego zarządu spółki skierował były przewodniczący Rady Nadzorczej tego przedsiębiorstwa Henryk Leśniczak.


Decyzję o tym, jaki bieg nadać tej sprawie i czy w ogóle to nastąpi, prokuratura podejmie w ciągu 30 dni.


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski