Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Powiat poskarżył się na wojewodę
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 02 lipca 2018 21:32


Zarząd powiatu zduńskowolskiego poskarżył się na wojewodę łódzkiego do ministra inwestycji i rozwoju.

 

Skarga dotyczy rozstrzygnięcia programu wsparcia lokalnych inwestycji. Chodzi o odrzucony projekt przebudowy ulicy Opiesińskiej, która jest strategiczną gminną drogą, przy której znajduje się szereg dużych zakładów przemysłotwych. Starosta Wojciech Rychlik uważa, że w myśl ustawy, właśnie takie drogi w pierwszej kolejności powinny być dofinansowane.

 

- Tymczasem nasz projekt w ogóle nie został zauważony. Mamy przedziwną sytuację taką, że część gmin otrzymało wsparcie, czasem na drogi dziwne – trzy i pół metrowe prowadzące gdzieś przez las od jednej wsi do drugiej, w ogóle jak gdyby zapominając wojewoda założenia rządu w tym programie. A niestety program nie przewiduje możliwości odwoławczych. Stąd też nie mieliśmy innego wyjścia, jak w trybie skargowym złożyć właśnie ten nasz wniosek – mówi starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik

 

Podobna sytuacja dotyczy również przebudowy drogi w Choszczewie. Zarząd zduńskowolskiego powiatu ma żal do wojewody, że mimo zaangażowania dużych środków na przygotowanie tych projektów, żaden z nich nie został umieszczony nawet na liście rezerwowej, mimo, że nie zawierały błędów.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski