Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
SLD odcina się od przewodniczącego
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 29 czerwca 2018 19:33Zarząd powiatowy SLD odciął się od oświadczenia przewodniczącego lokalnych struktur tej partii Henryka Leśniczaka.


Koalicjanci "RAZEM 2025" przesłali do naszej redakcji odpowiedź na oświadczenie wydane przez Henryka Leśniczaka. Oto jego treść:

        "Chcielibyśmy oświadczyć, że każde z ugrupowań tworzących koalicję Razem 2025 przed poniedziałkową konferencją miało podjęte uchwały przez organy statutowe o zawiązaniu koalicji trzech ugrupowań: Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Porozumienia Ponad Podziałami "Razem". Dokumenty te mają moc wiążącą i obowiązującą. Uchwała zarządu koła Nowoczesnej została zatwierdzona przez zarząd regionu łódzkiego Nowoczesnej, natomiast rada wojewódzka SLD uchwałą dała dowolność tworzenia koalicji radom powiatowym SLD w wyborach do rad gmin i powiatów.

Dla uzupełnienia i potwierdzenia zawiązania koalicji dnia 27 czerwca zawarte zostało porozumienie programowe pomiędzy Nowoczesną, SLD i 3P razem, podpisane przez dwóch sygnatariuszy z każdej organizacji.

- Chcę kategorycznie podkreślić, że SLD odcina się od oświadczenie pana Henryka Leśniczaka. Uważamy, że jest to prywatne oświadczenie pana Henryka Leśniczaka. Rada powiatowa SLD dnia 13 czerwca jednogłośnie przy jednym wstrzymanym głosie podjęła uchwałę i upoważniła zarząd SLD do zawarcia koalicji. - twierdzi Józef Śnieg z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

 


 

- Uważam, że zadziałał pewien bezpiecznik w koalicji. My porozumienie ogłosiliśmy już w czerwcu aby na jesienne wybory stworzyć najsilniejszą drużynę złożoną z fachowców, ludzi posiadających doświadczenie zawodowe oraz duże poparcie społeczne. Koalicję opuściła jedna osoba natomiast trzon koalicji się nie zmienił. Ponadto cieszymy się, że koalicja się rozrasta bo już wiemy, że poparcia dla Razem 2025 udzieli Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej. - mówił Patryk Lorenc z Nowoczesnej.

 

 


 

- Jeszcze raz chciałbym zaapelować o podjęcie współpracy z naszą koalicją przez osoby niezależne. Od dziś skupiamy się nad budową wspólnego programu wyborczego i rozpoczynamy pracę u podstaw by przekonać mieszkańców do naszej wizji rozwoju miasta i powiatu. - dodał Andrzej Brodzki z Porozumienia Ponad Podziałami "Razem"."

 

 


 

Aktualizowany: piątek, 29 czerwca 2018 19:40
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski