Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Pierwsza część „Aktywnej Doliny...” - już gotowa [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 27 czerwca 2018 18:22Zakończył się pierwszy etap projektu Aktywna Dolina Rzeki Warty realizowanego przez powiat zduńskowolski.

 

Na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego wybudowano chodniki, obszerną altanę, rowerownię, a w schronisku młodzieżowym powstał Punkt Informacji Turystycznej. Postawiono tablice informujące o zabytkach i szlakach turystycznych. Wkrótce będzie także planerowa siłownia.

 

- Ogromna radość, ponieważ pracujemy już w zupełnie innych warunkach. Wiadomo, że wszystko co jest robione, robione jest przede wszystkim dla dzieci, dla ich rozwoju i również bezpieczeństwa. Przez ostatnie lata stało się tutaj takk wiele, że tylko należy się cieszyć – mówi Joanna Jarosławska, dyrektor PMOS.

 

Kolejnym etapem prac związanych z tym projektem będzie budowa ciągów pieszo – rowerowych w miejscowościach Piaski i Wojsławice. A na szlakach powstaną miejsca odpoczynku dla turystów.


- Tworzymy warunki takie, aby i z północy i z południa można było i do Zduńskiej Woli i ze Zduńskiej Woli i w szczególności w te miejsca atrakcyjne, jakim jest Krajobrazowy Park Międzyrzecza Warty i Widawki uczęszczać czy to rowerem, czy to pieszo się wybrać, czy to z kijkami nordic walking – mówi starosta Wojciech Rychlik

 

Nowym szlakiem pieszo – rowerowym, prowadzić będzie trasa biegu zapowiedzianego na 7 października przez Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię.
 

 

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski