Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Zgrzyt w koalicji... której jeszcze nie ma?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 26 czerwca 2018 22:30


W Zduńskiej Woli ogłoszono zawiązanie koalicji wyborczej P3Razem, Nowoczesnej i SLD. Dziś szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej wydał oświadczenie, że... żadnej koalicji jeszcze nie ma.

 

O powołaniu do życia koalicji 3 ugrupowań: Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Nowoczesnej oraz Porozumienia Ponad Podziałami „Razem” pod wspólną nazwą „Razem 2025” oficjalnie poinformowano wczoraj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, na której obecni byli liderzy tych ugrupowań: Henryk Leśniczak, Grzegorz Stasiak oraz Andrzej Brodzki, który ogłoszony został oficjalnie kandydatem na prezydenta, wysuniętym wspólnie przez wszystkie 3 ugrupowania.

 

- Bardzo się cieszę, że wszyscy zgodziliśmy się co do tego, że bardzo wiele nas łączy a niewiele dzieli. I dlatego chcemy wspólnie wystartować w wyborach samorządowych, żeby zmienić nasze miasto. Zduńska Wola nie musi być skazana na pięć lat wojny PiSu z Platformą Obywatelską a do tego sprowadzi się wygrana jednej z tych partii – mówił podczas konferencji Andrzej Brodzki.

 

Podczas spotkania kilkakrotnie padło słowo „porozumienie”, wobec którego nikt nie oponował. "Żałuję bardzo, że ta koalicja jest węższa niż proponowaliśmy, ale jest takie polskie powiedzenie że lepszy rydz niż nic" - stwierdził Henryk Leśniczak nawiązując do faktu, że udziału w koalicji odmówiła PO a PSL jeszcze się nie zdecydował. Tym większe zdziwienie może budzić wydane dziś oświadczenie przez przewodniczącego lokalnych struktur SLD, który w dość ostrych słowach twierdzi, że żadne porozumienie nie zostało jeszcze zawarte, a tym bardziej podpisane i nie wiadomo właściwie, czy do takiego porozumienia w ogóle dojdzie: "(...) Dziś zawłaszcza się nasze logo i poparcie, a jutro chce się zrobić skok na nasze miasto (...)”  - napisał H. Leśniczak (całe oświadczenie - poniżej).


 

 

 

 

Aktualizowany: środa, 27 czerwca 2018 15:20
 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski