Reklama
25 Kwietnia 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Do końca roku zostało 251 dni.
Reklama
Reklama

 
Do zadań specjalnych [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
niedziela, 24 czerwca 2018 15:46Blisko 1 milion złotych kosztuje wielofunkcyjny samochód, zakupiony właśnie przez MPWiK w Zduńskiej Woli. Zasili bardzo wysłużony już tabor.

 

Zakupiony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji samochód kosztował dokładnie 967 tysięcy brutto. To wielofunkcyjne auto do zadań specjalnych, którego zakup – jak przekonują władze spółki – był wręcz koniecznością.

 

- Przybywa nam coraz więcej klientów. To lawinowy wzrost, jeśli chodzi o odbiór ścieków z szamb. I tutaj ponaglenie, żebyśmy „poszli” w kolejne trzecie auto, bo nie jesteśmy w stanie już obsłużyć klientów tym bardziej, że przybywa ich z sąsiednich gmin. Wiem, że pojawiły się perturbacje w gminie Zapolice. Jest ogłoszenie odnośnie operatora, który będzie zajmował się siecią kanalizacyjną. To też jakby po części skierowane do nas. Więc ten rynek usług w tym zakresie lawinowo rośnie - mówi prezes tej spółki Grzegorz Szmyt

 

Auto składa się z dwóch zbiorników: na wodę i na osady stałe. Ale auto przede wszystkim będzie służyć do do udrażniania sieci kanalizacyjnych. Dlatego zaopatrone jest między innymi z specjalne dysze do wycinania korzeni drzew, które zarastają sieć wodno - kanalizacyjną. Dotąd zduńskowolski MPWiK dysponował dwoma podobnymi samochodzmi specjalistycznymi, które są już jednak bardzo wysłużone. Mają odpowiednio 27 i 15 lat.
 


 

 

 

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski