Reklama
25 Kwietnia 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Do końca roku zostało 251 dni.
Reklama
Reklama

 
Remont basenów – zgodnie z planem?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 12 czerwca 2018 21:47


Prace budowlane przy modernizacji odkrytych basenów na zduńskowolskim MOSiRze idą zgodnie z planem – zapewniają urzędnicy oraz wykonawca prac. Mieszkańcy w tym roku nie zapłacą za bilety.

 

Zgodnie z umową z wykonawcą robót, kąpiel w średnim basenie ma być możliwa po 2 lipca. Na początku sierpnia powinien zostać oddany do użytku brodzik dla najmłodszych wraz z wodnym placem zabaw. Natomiast remont dużego basenu zakończy się dopiero we wrześniu, a więc tego lata raczej nie będzie można z niego korzystać.

 

- Chciałem przeprosić mieszkańców, że tak to się składa, że akurat w sezonie realizujemy to przedsięwzięcie, ale co się odwlecze to nie uciecze. Przypomnijmy, że ta infrastruktura ma już naprawdę bardzo dużo lat i ubolewam, że wcześniej zarządy spółki MOSiR nie miały odwagi, żeby wyartykułować potrzebę tak radykalnych zmian – stwierdził prezydent Piotr Niedźwieki.

 

Prace są jednak skoordynowane i na wszystkich trzech frontach trwają równocześnie.

 

- Zakończyliśmy prace demontażowe. Na średnim basenie jesteśmy już przygotowani do kładzenia ostatniej warstwy. Mieliśmy to rozpocząć dzisiaj, niestety warunki atmosferyczne nam przeszkodziły. Na basenie, gdzie będzie wodny plac zabaw pierwsze warstwy farby zostały ściągnięte. Tworzymy podest, który miał być wykonany. Na basenie, który jest trzecim etapem tworzymy właśnie ścianę oddzielającą. Połataliśmy ubytki. Prace trwają dalej – relacjonuje Marek Lewkowicz, przedstawiciel wykonawcy robót.

 

Remont basenów na MOSiRze będzie kosztował blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych. Prezydent Piotr Niedźwiecki zapewnił, że tego lata, właśnie z powodu uciążliwości związanych z remontami, mieszkańcy będą mogli korzystać z basenów za darmo.


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski