Reklama
12 Grudnia 2018 Środa
Dziś imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Do końca roku zostało 20 dni.
Reklama
Reklama

 
„Nie biomy się tych wyzwań” – mówią władze miasta
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 21 lutego 2018 06:58


Władze miasta zdały relację z tych inwestycji drogowych, które będą prowadzić w bieżącym roku. Spotkanie z dziennikarzami nieprzypadkowo zorganizowano na ulicy Wilklinowej.

 

Trwa gruntowna modernizacja ulicy Wiklinowej wraz z przebudową znajdującego się tam przepustu, za kwotę prawie 2 mln 700 tysięcy złotych. Nieprzypadkowo tam właśnie władze miasta spotkały się z dziennikarzami, by poinformować o przygotowaniach, a w niektórych przypadkach również o stopniu realizacji zaplanowanych na ten rok inwestycji, na które Rada Miasta zapisała w budżecie niebagatelną kwotę blisko 31 milionów złotych. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na modernizację ulicy Kobusiewicza, Podmiejskiej, Dolnej oraz Głównej wraz z budową ronda. Wyłoniony jest wykonawca nowego oświetlanie w mieście – w tym, doświetlenia przejść dla pieszych na ulicy Łaskiej. Trwa rewitalizacja Parku Miejskiego.

 

- Pragnę poinformować, że osobiście podjąłem decyzję o opracowaniu w ciągu najbliższych dwóch tygodni programu funkcjonalno – użytkowego naszych otwartych basenów i będziemy bardzo wnikliwie monitorowali, praktycznie co tydzień zarówno przygotowanie poszczególnych przedsięwzięć inwestycyjnych. (…) Zależy nam bardzo na skuteczności. Chcemy pokazywać taką ofensywę Urzędu Miasta, że nie boimy się tych wyzwań, które są w 2018 roku, bo plan jest ogromnie napięty i bardzo ambitny – podkreślił prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki

 

Władze miasta nie ukrywają, że w całym inwestycyjnym procesie, są także pewne trudności.

 

- Przetarg na świetlicę na osiedlu Tysiąclecia już był ogłoszony. Czekaliśmy na oferty w dniu 15-go. Nie wpłynęła żadna. Żebyście też państwo mieli to na uwadze: coraz gorszy mamy czas jeśli chodzi o oferty i o wykonawstwo. To są zadania, których wykonawcy niezbyt chętnie chcą się podejmować. I na tym polu są trudności. Ale nie są to trudności tylko miasta Zduńska Wola. Są to trudności w całym kraju – dodała wiceprezydent Zduńskiej Woli Beata Turlakiewicz

 

W budżecie zapisano blisko 30 inwestycji drogowych, 16 – remontowych. 12 zadań z zakresu oświetlenia. Wiele zadań z zakresu przebudowywania parkingów i wykonania miejsc postojowych. Będzie ciąg pieszy po prawej stronie ulicy Ceramicznej wraz z miejscami postojowymi.

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 21 lutego 2018 07:15
 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski