Reklama
12 Grudnia 2018 Środa
Dziś imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Do końca roku zostało 20 dni.
Reklama
Reklama

 
„Zegar tyka…”
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 26 września 2017 09:50„Nie chcę być co krok obrażany” – stwierdził prezydent Niedźwiecki, zapytany dziś na konferencji prasowej, dlaczego nie było go na ostatniej sesji Rady Miasta. Czy ma zamiar pojawić się na  kolejnej?

Na ostatniej sesji, radni wielokrotnie zwracali uwagę na nieobecność prezydenta miasta. Mieli do niego pytania odnośnie tematów związanych z miejskimi spółkami, nad którymi mieli debatować. Ostatecznie do takiej debaty nie doszło i jak argumentowali radni zwłaszcza Prawa i Sprawiedliwości, dyskusja została odłożona właśnie z uwagi na absencję prezydenta, który nie pojawiając się na trwającej blisko 12 godzin piątkowej sesji, ich zdaniem zlekceważył Radę. Dziś na konferencji prasowej, prezydent w taki sposób tłumaczył swoją nieobecność:    

- Byłem zajęty. Byłem w Łodzi na spotkaniu z wiceprezydentem (…) Poza tym ja nie mam obowiązku uczestniczenia w sesjach Rady Miasta. Ubolewam, że sesje Rady Miasta zamieniają się w dyskurs polityczny, jakże daleki od tego, czym powinna kierować się Rada Miasta jako organ stanowiący. Organizowane są przed sesją komisje, na które zapraszani są przedstawiciele urzędu. I tam jest miejsce na to, żeby analizować, zadawać pytania, a nie zamieniać sesje na 10-godzinny maraton, z którego tak naprawdę nic nie wynika – powiedział Piotr Niedźwiecki

 

Okazało się, że prezydent nie zamierza być również na następnej sesji, ani na tych kolejnych, na których radni będą chcieli rozmawiać o spółkach.  

- Nie będę na tej sesji, proszę przyjąć do wiadomości. To jest przywilej prezydenta. Prezydent nie będzie uczestniczył w teatrze politycznym i nie chce być co krok obrażany, szczególnie przez pana przewodniczącego Rady Miasta. Ale zegar samorządowy tyka, mam nadzieję, że niezwykle skutecznie w odniesieniu do przedstawicielskiego organu jakim jest Rada Miasta. Mam świadomość, że tyka również dla prezydenta, ale zadeklarowałem, że będę startował na ten urząd ponownie, bo obiecałem mieszkańcom Zduńskiej Woli zrealizowanie kilku ważnych projektów. I nie wycofuję tej deklaracji – podkreślił prezydent.

    See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski