MKS pokonał Pogoń [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski
poniedziałek, 19 czerwca 2017 09:29

MKS udanie zrewanżował się Pogoni za jesienną porażkę u siebie i w ostatniej kolejce sieradzkiej okręgówki pokonał Pogoń . Drużyna Rafała Bartona wygrała tym samym 10 meczów z rzędu! I zdołała wskoczyć na podium ligowych rozgrywek.

Piłkarskie derby naszego miasta zawsze budzą wśród kibiców i piłkarzy bardzo duże emocje. Faworytem sobotniego starcia na stadionie przy Łaskiej był mimo wszystko MKS będący ostatnio „na fali”, legitymujący się serią 9 zwycięstw z rzędu. Piłkarze trenera Rafała Bartona, bardzo chcieli „ustrzelić dziesiątkę” a przy okazji zrewanżować się zawodnikom trenera Grzegorza Kalety za jesienną porażkę 2:3 przed własną publicznością.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli  zawodnicy Pogoni ale linia obrony MKSu ( Witczak , Piotrowski K. Tomczyk ) nie dopuściła do utraty bramki.  W 25 minucie po ładnej akcji drużyny MKS , Piotr Tomczyk dał jej prowadzenie  a w trzy minuty później Dawid Kępniak podwyższył na 2 do 0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza  połowa meczu.

W drugiej połowie trener Rafał Barton asygnował do gry Witolda Kubiaka , który w 82 minucie odwdzięczył mu się efektownym trafieniem z 14 metrów na 3:0, ustalając wynik meczu. Dzięki zwycięstwu w Derbach i korzystnych wynikach w Błaszkach i Konopnicy (Piast przegrał z WKSem Wieluń a Konopnica zremisowała z LKSem Zapole, MKS awansował na trzecie miejsce w tabeli a Dawid Kępniak wspólnie z Kamilem Szymankiem został królem strzelców w sezonie 2016/17 zdobywając 42 bramki (trzeci zawodnik w tej klasyfikacji strzelił 25 goli). Bardzo możliwe, że obaj najlepsi snajperzy okręgówki zagrają w przyszłym sezonie w jednej drużynie, bo napastnikiem MKSu podobno interesuje się Orkan Buczek, z którym Kamil Szymanek właśnie awansował do 4 ligi.

Z trybun stadionu przy Łaskiej mecz obejrzało ok. 300 kibiców.

Składy:

Pogoń: Chruściel - Porada, Swarzyński, Górzawski - ż, Józefczyk - Nowakowski (66' Kopiński), Endler, Rosiak, Krawczyk (52' Kaleta) - Kurzynoga, Rychlicki (66' Dudek)

MKS: Ruszkowski - Piotrowski, Witczak, P. Tomczyk - ż (80' Sztankiewicz), K. Tomczyk - S. Ratajczyk, Jóźwiak, Jaszczak (85' Wroński), J. Ratajczyk (62' Kubiak) - Światowy - ż (74' Adamczuk), Kępniak.