Reklama
21 Maja 2018 Poniedziałek
Dziś imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Do końca roku zostało 225 dni.
Reklama
Reklama

 
Dni Zduńskiej Woli [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 16 czerwca 2017 20:57

 

Przekazaniem kluczy do bram miasta, rozpoczęły się dziś Dni Zduńskiej Woli. Mieszkańców czekają jak zwykle koncerty, pokazy, wystawy a także zawody strongmanów. (Film - wkrótce na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Symboliczne przekazanie studentom kluczy do bram miasta przez prezydenta Zduńskiej Woli Piotra Niedźwieckiego, to już wieloletnia tradycja, rozpoczynająca największą tegoroczną imprezę w tym mieście. Na dziedzińcu Muzeum Historii Miasta rozstrzygnięto chwilę potem 3 doroczne konrursy dla dzieci i młodzieży: „detale małej architektury”, „moja przygoda w zduńskowolskim muzeum” oraz „rodzinne historie”. Kilka godzin później, w centrum miasta w ramach projektu „Muzeum To Ja”, otwarto wystawę o historii placu Wolności i Ratusza.

 

- W projekcie Muzeum To Ja chodzi przede wszystkim o to, żeby zainspirować tą historią, żeby opowiadać to, co my teraz współcześnie przeżywamy. To, z czego my kojarzymy i jak wspominamy Zduńską Wolę - wyjaśnia Gabriela Górska z Muzeum Historii Miasta

 

Główne atrakcje Dni Zduńskiej Woli, czekały na mieszkańców jak zawsze przy górce na MOSiRze. Młodsi szaleli w wesołym miasteczku, a razem z nimi także nieco starsi. Wieczór gwiazd rozpoczął występ zespołu Armia. Po nim na scenę mieli wyjść jeszcze : Kortez i Agnieszka Chylińska. Na sobotę z kolei zaplanowano występ Dawida Kwiatkowskiego i Justyny Steczkowskiej.

 

- Staramy się słuchać mieszkańców, czyli potrzeb muzycznych, artystycznych i co roku staramy się, żeby tak naprawdę urozmaicać tą część koncertową Dni Zduńskiej Woli i tak też się stało w tym roku. Staraliśmy się szukać takich zespołów, które jeszcze nie występowały w Zduńskiej – mówi Anna Dyrgoń Białowąs, dyrektor MDK w Zduńskiej Woli

 

Jedną z głównych atrakcji Dni Zduńskiej Woli ma być jutro od godziny 15:00 Puchar Narodów Strongmanów. Godzinę później rozpocznie się pokaz modeli latających.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: poniedziałek, 19 czerwca 2017 10:52
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski