Reklama
22 Września 2017 Piątek
Dziś imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Do końca roku zostało 101 dni.
Reklama
Reklama

 
Aktualności
Dworzec się sypie? [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
piątek, 14 kwietnia 2017 14:58"Zduńskowolski dworzec PKP się sypie. Z komina lecą fragmenty tynku, które mogą spaść na głowę przechodniom” - alarmuje internauta, który przesłał nam zdjęcia. Co na to Urząd Miasta?
 

 

Mimo, że w 2013 roku miasto Zduńska Wola przejęło od PKP dworzec kolejowy, obiekt w dalszym ciągu stopniowo niszczeje. Internauta pan Marcin nadesłał nam zdjęcia rozsypującego się komina na tym budynku, którego kawałki w każdej chwili mogą spaść na głowę kogoś z podróżnych, lub pracowników dworca. Co na to zarządzający tym obiektem Urząd Miasta? Czy komin zostanie zabezpieczony? Kiedy dworzec doczeka się przebudowy lub choćby remontu?

- Stan techniczny budynku dworca jest zły, ale w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu przebywających tam ludzi, w tym przede wszystkim podróżnych i osób, które innych na pociąg odprowadzają. 10 grudnia 2016 roku odbył się ostatni przegląd techniczny dworca. On jest każdego roku dokonywany przez osoby, ze stosownymi uprawnieniami. To są uprawnienia do prowadzenia i nadzorowania robót budowlanych. I bez uwag przegląd ten został przyjęty. Po tym zgłoszeniu, pracownicy infrastruktury technicznej pojechali na dworzec i raz jeszcze sprawdzili, że faktycznie w 3 miejscach tynk tam odpada, ale on nie zagraża bezpieczeństwu ludzi. Jeśli chodzi o bieżące utrzymanie, to w planach jest malowanie dworca wewnątrz i zapewnienie ogrzewaniamówi Anna Paszkiewicz - Banaś z Biura Promocji, Kultury, Partycypacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Zduńska Wola.

Anna Paszkiewicz – Banaś dodaje, że poza tym, nie zmieniły się plany dotyczące generalnego remontu, czy raczej przebudowy dworca, który władze miasta we współpracy z Urzędem Wojewódzkim, zamierzają przeprowadzić, w ramach projektu modernizacji przystanków kolejowych na trasie ŁKA. Generalny remont zduńskowolskiego dworca miałby kosztować ponad 4 mln złotych. Jeśli nasze miasto będzie mogło przystąpić do wspomnianego projektu jako partner województwa, to wówczas znaczna część wymienionej kwoty, mogłaby pochodzić z unijnej kasy. Prawdopodobny termin realizacji prac to lata 2018 – 2019.


 

 

 

Komentarze 

 
#4 Telimena 2017-04-20 08:06
Pod tym kominem jest ta ławka, jak ktoś odłamkiem przez łeb dostanie, to wtedy może coś z tym zrobią księgowa Ruda Śląska: jakibiznes.pl/.../
Cytować
 
 
#3 mm 2017-04-18 07:47
Boo w Sieradzu rządzi PO.... PIS - teraz , a nie jak w zd..... Ktoś?????
Cytować
 
 
#2 darek 2017-04-15 11:39
dlaczego zduńska wola jest taka zaniedbana? plac wolości odstrasza! dworce tak samo! dlaczego w sieradzu potrafili ogarnąć miasto i teraz jest tam bardzo ładnie
Cytować
 
 
#1 zonk 2017-04-15 07:58
"Stan techniczny budynku dworca jest zły, ale w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu przebywających tam ludzi" takie wypowiedzi będziemy słyszeć dopóki komuś się coś nie stanie.... Wszystko co przechodzi pod urząd miasta zaraz niszczeje.
Cytować
 


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski