Reklama
22 Września 2017 Piątek
Dziś imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Do końca roku zostało 101 dni.
Reklama
Reklama

 
Aktualności
Budowlańcy wchodzą na Kilińskiego
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 13 kwietnia 2017 10:26


Jeszcze w kwietniu ma rozpocząć się przebudowa drugiej części ulicy Kilińskiego. O zakresie prac opowiedzieli dziś na konferencji prasowej przedstawiciele władz powiatu oraz firmy, która zrealizuje to przedsięwzięcie.

 

Władze powiatu podpisały dziś w starostwie umowę z firmą ZUK B.J. Pabich na przebudowę ulicy Kilińskiego, na odcinku między Łódzką a Szadkowską. Przebudowa kosztować będzie 2.342.131 zł z czego 1 mln 171 tys. dał na tę inwestycję województwo, a resztę kwoty, dokładnie po połowie dołożyły powiat i miasto Zduńska Wola.

 

- Przebudowa tej ulicy jest mocno oczekiwana przez mieszkańców miasta i powiatu zduńskowolskiego. Od wielu lat były postulaty, aby także ta druga część tej ulicy została zrealizowana – podkreślił starosta Wojciech Rychlik

 

W ciągu najbliższych 3 miesięcy, zupełnie zmieni się ulica Kilińskiego na odcinku od Łódzkiej do Szadkowskiej. Prace obejmą przebudowę jezdni, przebudowę chodników wraz z wykonaniem w ich miejscu ciągów pieszo – rowerowych, przebudowy wszystkich istniejących wjazdów do nieruchomości, wykonanie dodatkowego odwodnienia korpusu drogi, remont przepustu poprzecznego, budowy zatok postojowych parkowania równoległego do krawędzi jezdni, likwidacji kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu, kompleksowej wymiany oznakowania pionowego i poziomego. Na wysokości Zespołu Szkół Integracyjnych, przejście dla pieszych ma być wyniesione tak, aby tworzyło jednocześnie próg zwalniający. Natomiast w pobliżu skrzyżowania z ulicą Sobieskiego, po raz pierwszy w naszym mieście będzie wyniesione ponad poziom jedni całe skrzyżowanie. W tych dwóch miejscach znajdą się również wysepki umożliwiające pieszym pokonanie jezdni na dwa razy oraz zmuszające kierowców do dodatkowego ograniczenia prędkości.

 

- Do tej pory oczekiwano, że na ulicach powiatowych będzie można jechać szybko, prosto, gładko i równo. Nie. Tu, najpierw będzie bezpiecznie. Potem będzie możliwość zaparkowania, wysadzenia dziecka przed szkołą, a dopiero potem ma być w miarę gładko, równo i bezkolizyjnie – zaznacza Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

 

Przy okazji remontu tej części ulicy Kilińskiego, usuniętych zostanie również część klonów jesionolistnych, ale w ich miejsce mają zostać posadzone młode drzewa. Kierowcy powinni się oczywiście spodziewać znacznych utrudnień na remontowanej ulicy. W początkowej fazie będzie to zwężenie jezdni z później nawet całkowite zamknięcie jej dla ruchu. Wyremontowaną ulicą Kilińskiego, można będzie przejechać w sierpniu.


 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 13 kwietnia 2017 11:00
 

Komentarze 

 
#2 a omijaj 2017-04-13 18:04
To ma być dla rowerzystów, a nie dla kolarzy.
Cytować
 
 
#1 Rowerzysta 2017-04-13 14:56
Do tej pory tam nie jeździłem bo był łatany asfalt, po przebudowie też nie będę jeździł zew względu na rowerowe chodniki.
Kolejna ulica, którą trzeba będzie omijać.
Cytować
 


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski