Reklama
19 Czerwca 2018 Wtorek
Dziś imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Do końca roku zostało 196 dni.
Reklama
Reklama

 
Budowlańcy wchodzą na Kilińskiego
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 13 kwietnia 2017 10:26


Jeszcze w kwietniu ma rozpocząć się przebudowa drugiej części ulicy Kilińskiego. O zakresie prac opowiedzieli dziś na konferencji prasowej przedstawiciele władz powiatu oraz firmy, która zrealizuje to przedsięwzięcie.

 

Władze powiatu podpisały dziś w starostwie umowę z firmą ZUK B.J. Pabich na przebudowę ulicy Kilińskiego, na odcinku między Łódzką a Szadkowską. Przebudowa kosztować będzie 2.342.131 zł z czego 1 mln 171 tys. dał na tę inwestycję województwo, a resztę kwoty, dokładnie po połowie dołożyły powiat i miasto Zduńska Wola.

 

- Przebudowa tej ulicy jest mocno oczekiwana przez mieszkańców miasta i powiatu zduńskowolskiego. Od wielu lat były postulaty, aby także ta druga część tej ulicy została zrealizowana – podkreślił starosta Wojciech Rychlik

 

W ciągu najbliższych 3 miesięcy, zupełnie zmieni się ulica Kilińskiego na odcinku od Łódzkiej do Szadkowskiej. Prace obejmą przebudowę jezdni, przebudowę chodników wraz z wykonaniem w ich miejscu ciągów pieszo – rowerowych, przebudowy wszystkich istniejących wjazdów do nieruchomości, wykonanie dodatkowego odwodnienia korpusu drogi, remont przepustu poprzecznego, budowy zatok postojowych parkowania równoległego do krawędzi jezdni, likwidacji kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu, kompleksowej wymiany oznakowania pionowego i poziomego. Na wysokości Zespołu Szkół Integracyjnych, przejście dla pieszych ma być wyniesione tak, aby tworzyło jednocześnie próg zwalniający. Natomiast w pobliżu skrzyżowania z ulicą Sobieskiego, po raz pierwszy w naszym mieście będzie wyniesione ponad poziom jedni całe skrzyżowanie. W tych dwóch miejscach znajdą się również wysepki umożliwiające pieszym pokonanie jezdni na dwa razy oraz zmuszające kierowców do dodatkowego ograniczenia prędkości.

 

- Do tej pory oczekiwano, że na ulicach powiatowych będzie można jechać szybko, prosto, gładko i równo. Nie. Tu, najpierw będzie bezpiecznie. Potem będzie możliwość zaparkowania, wysadzenia dziecka przed szkołą, a dopiero potem ma być w miarę gładko, równo i bezkolizyjnie – zaznacza Piotr Pacelt, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

 

Przy okazji remontu tej części ulicy Kilińskiego, usuniętych zostanie również część klonów jesionolistnych, ale w ich miejsce mają zostać posadzone młode drzewa. Kierowcy powinni się oczywiście spodziewać znacznych utrudnień na remontowanej ulicy. W początkowej fazie będzie to zwężenie jezdni z później nawet całkowite zamknięcie jej dla ruchu. Wyremontowaną ulicą Kilińskiego, można będzie przejechać w sierpniu.


 


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: czwartek, 13 kwietnia 2017 11:00
 

Komentarze 

 
#2 a omijaj 2017-04-13 18:04
To ma być dla rowerzystów, a nie dla kolarzy.
Cytować
 
 
#1 Rowerzysta 2017-04-13 14:56
Do tej pory tam nie jeździłem bo był łatany asfalt, po przebudowie też nie będę jeździł zew względu na rowerowe chodniki.
Kolejna ulica, którą trzeba będzie omijać.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski