Reklama
22 Września 2017 Piątek
Dziś imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Do końca roku zostało 101 dni.
Reklama
Reklama

 
Aktualności
Na „gruntowych” będzie kostka [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
poniedziałek, 27 marca 2017 20:21Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną niektóre gruntowe ulice na osiedlu domków jednorodzinnych między ulicami Łódzką, Spacerową, Lipową i Lawendową. Poinformował dziś o tym dziennikarzy radny PiS Zbigniew Piotrowski.

 

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że konferencje prasowe i briefingi będzie odtąd robić cyklicznie, by na bieżąco informować opinię ubliczną o tym, w jakim stopniu zaawansowania jest realizacja tegorocznego budżetu miasta. Dziś z dziennikarzami spotkał się radny PiS Zbigniew Piotrowski. Poinformował, że jeszcze w tym roku mają być zmodernizowane ulice gruntowe znajdujace sie w sektorze Lipwa - Łódzka - Spacerowa - Lawendowa.

 

- Widać, jak te ulice wyglądają – pokazywał w czasie konferencji fotografie tych ulic radny Piotrowski – gdy jest mokro to jest tragedia. Tam po prostu się nie da przejść. Przejechać to już w ogóle (…) To nie są ulice gdzieś tam na obrzezach miasta. A można powiedzieć, że w centrum – powiedział Z. Piotrowski

 

Nowej nawierzchni – z kostki – mają doczekać się ulice: Kwiatowa, Gołębia, Urocza, Jaśminowa oraz Wierzbową. Inwestycje są w różnym stadium realizacji, bo na przykład na Kwiatową już rozstrzygnięto przetarg na wykonanie, a na Gołębią dopiero ma być zrobiony nowy projekt. Niemniej, według zapowiedzi radnego PiS, poza Jaśminową i Uroczą, pozostałe ulice powinny doczekać się modernizacji jeszcze w tym roku. Radny Piotrowski wyjaśnił, że to on spotkał się z dziennikarzami, bo wymienione ulice leżą w jego wyborczym okręgu, ale podkreślał, że reprezentuje wszystkich radnych, bo cała Rada uchwaliła nowy budżet miasta.

 

 

 

 

Komentarze 

 
#6 mirwojski 2017-03-29 04:57
Cytuję ciekawe:
A jak tam basen? Czy to nie ten Pan przekonywał, że geotermia jest nieopłacalna?

A nie ma czasem "cóś" wspólnego z EC ???
Cytować
 
 
#5 do eswu 2017-03-28 14:25
A w Uniejowie się opłaca? Może dlatego, że nie mają takiego radnego?
Cytować
 
 
#4 eswu 2017-03-28 10:46
Tak, to ten pan. I ma rację. Geotermia to fajna sprawa jeśli woda ma powyżej 60 stopni C. i jeśli mamy ogromne pieniądze na jej wykorzystanie. Problemy techniczne i finansowe związanie z jej wykorzystaniem są tak wielkie, że nie stać na nią biednych. A na dokładanie do jej eksploatacji nie stać nikogo. Poczytajcie sobie o Lidzbarku Warmińskim. O Witowie koło Zakopanego nie wspomnę. A Uniejów po wpompowaniu mnóstwa kasy dalej się nie spina finansowo. Pozdrawiam wszystkich racjonalnie myślących
Cytować
 
 
#3 hrabia 2017-03-28 10:05
Panie Piotrowski, takich ulic w mieście jest bez liku. Może najpierw zróbcie zwykły asfalt na ulicach , a potem pod "swoimi" domami- kostkę?
Cytować
 
 
#2 mieszkaniec 2017-03-28 10:00
W końcu radni wzięli się za podstawowe potrzeby mieszkańców! Oby tak dalej!
Cytować
 
 
#1 ciekawe 2017-03-27 20:57
A jak tam basen? Czy to nie ten Pan przekonywał, że geotermia jest nieopłacalna?
Cytować
 


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski