Reklama
21 Września 2017 Czwartek
Dziś imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Do końca roku zostało 102 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Będzie więcej kamer
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 23 marca 2017 17:34


Rada Miasta przeznaczyła w budżecie pieniądze na budowę nowego monitoringu w Zduńskiej Woli. Specjalna komisja prowadzi już prace związane z wyznaczeniem miejsc, w których w przyszłości pojawią się kamery. Pomysłodawcy czekają także na propozycje od mieszkańców. (Więcej - na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Pomysłodawcą zbudowania nowej sieci monitoringu w naszym mieście jest klub radnych Prawo i Sprawiedliwość. Z jego inicjatywy, na ten rok, zapisano w budżecie 300 tysięcy złotych na ten cel.

 

- Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości dostrzegł brak odpowiedniego bezpieczeństwa w naszym mieście. (…) monitoring ma służyć mieszkańcom Zduńskiej Woli, ich bezpieczeństwu i lepszemu komfortowi życia. (…) Pojawiły się informacje, że w ostatnich miesiącach ponownie niestety skradziono kilka pojazdów w Zduńskiej Woli. (…) Chcemy maksymalnie wyeliminować te drobne, uciążliwe zdarzenia, które dzieją się koło nas – argumentuje Tomasz Półgrabia, radny PiS

 

Monitoring ma być nowoczesny, a obraz w najwyższej rozdzielczości. Do prac nad stworzeniem nowego mobnitoringu powołano już specjalny roboczy zespół zlożony w przedstawicieli policji straży miejskiej, urzędu miasta i rady miasta, który ma zająć się określeniem i prawdzeniem miejsc najlepszych do ulokowania kamer. Na początek ma ich być 30, z możliwością rozbudowy sieci w razie potrzeby w latach następnych. Autorzy pomysłu liczą także na pomoc samych mieszkańców w tym względzie.

 

- 25 takich miejsc, mowiąc potocznie, mamy jako „pewniaki”. Natomiast chciałem się zwrócić do mieszkańców Zduńskiej Woli o to, by wytypowali 5 dodatkowych miejsc, w których widzieliby potrzebę zainstalowania miejskiego monitoringu – apeluje radny Półgrabia

 

Monitoring według pomysłu radnych PiS miałby pojawić się na najruchkliwszych skrzyżowaniach oraz w miejscach największych skupisk mieszkańców, na osiedlach, w Karsznicach. Dodajmy, że grupa robocza ma opracować także zasady skutecznej obsługi monitoringu którego montaż ma nastąpić już w okresie wakacji.

Propozycje można zgłaszać pod numerem telefonu: 43 823 29 45 (numer tel. Straży Miejskiej).

Pod hasłem "Budowa miejskiego monitoringu w Zduńskiej Woli" zostały wstępnie wytypowane (przez pracujący zespół) następujące miejsca do zainstalowania kamer :
Ul. Baczyńskiego 7
ul. Bogusławskiego 7
ul. Dąbrowskiego 1
ul. Osmolińska 8/12
Pl. Wolności 1
Pl. Wolności 6 / Sieradzka
ul. Juliusza 4-8 /Pl. Wolności
ul. Łaska 35 / Piwna
ul. Łaska 44 / Pasaż Rajczaka
ul. Łaska 55 / Kilińskiego
ul. Łaska 69 / Szkolna
ul. Łódzka 50
ul. Mickiewicza 13
ul.Szadkowska 32
ul.Sieradzka 56
ul. 1-go Maja / Okrzei (MDK)
ul. Żytnia 18
Dworzec PKP.


 

 

Aktualizowany: czwartek, 23 marca 2017 20:03
 

Komentarze 

 
#10 Luka1982 2017-05-01 11:45
Dlaczego nie ma ulicy Żeromskiego, gdzie w piątek i sobotę nie można spać jest taki hałas i bójki całą noc, przecież na około są same kawiarnie i dyskoteka?
Cytować
 
 
#9 stary. 2017-03-31 07:53
Wreszcie będzie bezpieczniej a maruderzy niech nie negują tylko przyzwoicie w mieście się zachowują i porządek publiczny przestrzegają.
Cytować
 
 
#8 mirwojski 2017-03-26 03:28
Te lokalizacje kamer nie mają nic wspólnego z ochroną mieszkańców przed zagrożeniami "bytowymi", napadami, zakłóceniami porządku przez chuliganów i tzw. "element". To "wyżymaczki" do mandatów dla kierowców i pieszych za jakiekolwiek "wykroczenie" w czasie poruszania się po ulicach Zd-Woli czyli - odebranie mieszkańcom ostatnich "stopni swobody" w poruszaniu się gdziekolwiek. Na pasy dla rowerów na 12 m szerokości jezdniach pieniędzy "niet", na maszynkę do mandatów - a jakże ...
Cytować
 
 
#7 weber 2017-03-25 07:53
Cytuję Rob:
Wszystko pięknie, ładnie! Tyle że jest jedno ALE! Nie problem "oblepić" całe miasto kamerami, problem kto je będzie obsługiwał i kto będzie interweniował?! Bo jeśli ten zaszczyt spadnie na Straż Miejską...to będziemy raczej "bezpieczni" tylko do 22giej.

A ja myślę, że będziemy bezpieczni tak samo, jak teraz, czyli łomot dostaniemy. A najwyżej po czasie będzie można odtworzyć, kto ewentualnie był sprawcą. Ale akurat się odwrócił, był w kapturze i ... niestety, nie da się go rozpoznać.
Cytować
 
 
#6 Rob 2017-03-24 19:31
Wszystko pięknie, ładnie! Tyle że jest jedno ALE! Nie problem "oblepić" całe miasto kamerami, problem kto je będzie obsługiwał i kto będzie interweniował?! Bo jeśli ten zaszczyt spadnie na Straż Miejską...to będziemy raczej "bezpieczni" tylko do 22giej.
Cytować
 
 
#5 Weber 2017-03-24 09:08
Wreszcie skończy się picie na ulicach , śmiecenie kradzieże i gościnne występy w Zduni. Popieram
Cytować
 
 
#4 weber 2017-03-24 08:36
Cóż to za zespół pracował nad tym? Czy można poznać nazwiska? Jakie miejsca oni wytypowali? Przecież to kolejne zmarnowanie kasy. A jeszcze ten lans...
Cytować
 
 
#3 123 2017-03-24 07:32
Kolejne wyrzucone w błoto pieniądze, skąd na to mamy, skoro prezydent oszczędza na wszystkim. Miasto po zimie nieposprzątane, piach z ulic zasypuje studzienki. Już raz to przerabialiśmy i zdaje się, że nie do końca się sprawdziło. Monitoring, aby był skuteczny, rodzi koszty. Konserwacja i obsługa sprzętu, dodatkowe stanowisko monitorujące. Same kamery problemów nie rozwiążą, a czy tych zdarzeń ulicznych jest aż tak dużo?
Cytować
 
 
#2 Chris 2017-03-23 21:13
Jasne ale oprócz pomysłu i realizacji ważne są szczegóły czyli reakcja i konserwacja sprzętu oraz ludzie. Ludzie poczują się bezpieczniej bo będą kojarzyć, że istnieje monitoring a może wyjść lipa, gdy ów nie będzie działać...
Cytować
 
 
#1 Zbych w 2017-03-23 19:23
Brawo !wreszcie coś dla ludzi .
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski