Reklama
19 Czerwca 2018 Wtorek
Dziś imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Do końca roku zostało 196 dni.
Reklama
Reklama

 
Będzie więcej kamer
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 23 marca 2017 17:34


Rada Miasta przeznaczyła w budżecie pieniądze na budowę nowego monitoringu w Zduńskiej Woli. Specjalna komisja prowadzi już prace związane z wyznaczeniem miejsc, w których w przyszłości pojawią się kamery. Pomysłodawcy czekają także na propozycje od mieszkańców. (Więcej - na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

 

Pomysłodawcą zbudowania nowej sieci monitoringu w naszym mieście jest klub radnych Prawo i Sprawiedliwość. Z jego inicjatywy, na ten rok, zapisano w budżecie 300 tysięcy złotych na ten cel.

 

- Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości dostrzegł brak odpowiedniego bezpieczeństwa w naszym mieście. (…) monitoring ma służyć mieszkańcom Zduńskiej Woli, ich bezpieczeństwu i lepszemu komfortowi życia. (…) Pojawiły się informacje, że w ostatnich miesiącach ponownie niestety skradziono kilka pojazdów w Zduńskiej Woli. (…) Chcemy maksymalnie wyeliminować te drobne, uciążliwe zdarzenia, które dzieją się koło nas – argumentuje Tomasz Półgrabia, radny PiS

 

Monitoring ma być nowoczesny, a obraz w najwyższej rozdzielczości. Do prac nad stworzeniem nowego mobnitoringu powołano już specjalny roboczy zespół zlożony w przedstawicieli policji straży miejskiej, urzędu miasta i rady miasta, który ma zająć się określeniem i prawdzeniem miejsc najlepszych do ulokowania kamer. Na początek ma ich być 30, z możliwością rozbudowy sieci w razie potrzeby w latach następnych. Autorzy pomysłu liczą także na pomoc samych mieszkańców w tym względzie.

 

- 25 takich miejsc, mowiąc potocznie, mamy jako „pewniaki”. Natomiast chciałem się zwrócić do mieszkańców Zduńskiej Woli o to, by wytypowali 5 dodatkowych miejsc, w których widzieliby potrzebę zainstalowania miejskiego monitoringu – apeluje radny Półgrabia

 

Monitoring według pomysłu radnych PiS miałby pojawić się na najruchkliwszych skrzyżowaniach oraz w miejscach największych skupisk mieszkańców, na osiedlach, w Karsznicach. Dodajmy, że grupa robocza ma opracować także zasady skutecznej obsługi monitoringu którego montaż ma nastąpić już w okresie wakacji.

Propozycje można zgłaszać pod numerem telefonu: 43 823 29 45 (numer tel. Straży Miejskiej).

Pod hasłem "Budowa miejskiego monitoringu w Zduńskiej Woli" zostały wstępnie wytypowane (przez pracujący zespół) następujące miejsca do zainstalowania kamer :
Ul. Baczyńskiego 7
ul. Bogusławskiego 7
ul. Dąbrowskiego 1
ul. Osmolińska 8/12
Pl. Wolności 1
Pl. Wolności 6 / Sieradzka
ul. Juliusza 4-8 /Pl. Wolności
ul. Łaska 35 / Piwna
ul. Łaska 44 / Pasaż Rajczaka
ul. Łaska 55 / Kilińskiego
ul. Łaska 69 / Szkolna
ul. Łódzka 50
ul. Mickiewicza 13
ul.Szadkowska 32
ul.Sieradzka 56
ul. 1-go Maja / Okrzei (MDK)
ul. Żytnia 18
Dworzec PKP.


 

 

Aktualizowany: czwartek, 23 marca 2017 20:03
 

Komentarze 

 
#10 Luka1982 2017-05-01 11:45
Dlaczego nie ma ulicy Żeromskiego, gdzie w piątek i sobotę nie można spać jest taki hałas i bójki całą noc, przecież na około są same kawiarnie i dyskoteka?
Cytować
 
 
#9 stary. 2017-03-31 07:53
Wreszcie będzie bezpieczniej a maruderzy niech nie negują tylko przyzwoicie w mieście się zachowują i porządek publiczny przestrzegają.
Cytować
 
 
#8 mirwojski 2017-03-26 03:28
Te lokalizacje kamer nie mają nic wspólnego z ochroną mieszkańców przed zagrożeniami "bytowymi", napadami, zakłóceniami porządku przez chuliganów i tzw. "element". To "wyżymaczki" do mandatów dla kierowców i pieszych za jakiekolwiek "wykroczenie" w czasie poruszania się po ulicach Zd-Woli czyli - odebranie mieszkańcom ostatnich "stopni swobody" w poruszaniu się gdziekolwiek. Na pasy dla rowerów na 12 m szerokości jezdniach pieniędzy "niet", na maszynkę do mandatów - a jakże ...
Cytować
 
 
#7 weber 2017-03-25 07:53
Cytuję Rob:
Wszystko pięknie, ładnie! Tyle że jest jedno ALE! Nie problem "oblepić" całe miasto kamerami, problem kto je będzie obsługiwał i kto będzie interweniował?! Bo jeśli ten zaszczyt spadnie na Straż Miejską...to będziemy raczej "bezpieczni" tylko do 22giej.

A ja myślę, że będziemy bezpieczni tak samo, jak teraz, czyli łomot dostaniemy. A najwyżej po czasie będzie można odtworzyć, kto ewentualnie był sprawcą. Ale akurat się odwrócił, był w kapturze i ... niestety, nie da się go rozpoznać.
Cytować
 
 
#6 Rob 2017-03-24 19:31
Wszystko pięknie, ładnie! Tyle że jest jedno ALE! Nie problem "oblepić" całe miasto kamerami, problem kto je będzie obsługiwał i kto będzie interweniował?! Bo jeśli ten zaszczyt spadnie na Straż Miejską...to będziemy raczej "bezpieczni" tylko do 22giej.
Cytować
 
 
#5 Weber 2017-03-24 09:08
Wreszcie skończy się picie na ulicach , śmiecenie kradzieże i gościnne występy w Zduni. Popieram
Cytować
 
 
#4 weber 2017-03-24 08:36
Cóż to za zespół pracował nad tym? Czy można poznać nazwiska? Jakie miejsca oni wytypowali? Przecież to kolejne zmarnowanie kasy. A jeszcze ten lans...
Cytować
 
 
#3 123 2017-03-24 07:32
Kolejne wyrzucone w błoto pieniądze, skąd na to mamy, skoro prezydent oszczędza na wszystkim. Miasto po zimie nieposprzątane, piach z ulic zasypuje studzienki. Już raz to przerabialiśmy i zdaje się, że nie do końca się sprawdziło. Monitoring, aby był skuteczny, rodzi koszty. Konserwacja i obsługa sprzętu, dodatkowe stanowisko monitorujące. Same kamery problemów nie rozwiążą, a czy tych zdarzeń ulicznych jest aż tak dużo?
Cytować
 
 
#2 Chris 2017-03-23 21:13
Jasne ale oprócz pomysłu i realizacji ważne są szczegóły czyli reakcja i konserwacja sprzętu oraz ludzie. Ludzie poczują się bezpieczniej bo będą kojarzyć, że istnieje monitoring a może wyjść lipa, gdy ów nie będzie działać...
Cytować
 
 
#1 Zbych w 2017-03-23 19:23
Brawo !wreszcie coś dla ludzi .
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski