Reklama
19 Czerwca 2018 Wtorek
Dziś imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Do końca roku zostało 196 dni.
Reklama
Reklama

 
Rekordowa liczba wniosków o wymianę pieców
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 23 marca 2017 13:24


Aż 292 wnioski o dofinansowanie wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła złożyli w Urzędzie Miasta mieszkańcy Zduńskiej Woli. Po 10 kwietnia okaże się, ile z tych wniosków zostało zakwalifikowanych do dofinansowania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Wśród 292 wniosków złożonych rzez zduńskowolan, którzy chcą skorzystać z blisko 40% dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wymianę pieców węglowych na ekologiczne źródła energii cieplnej oraz z dofinansowania z MSC za rezygnację z pieca i przyłączenie się do sieci ciepłowniczej:

158 deklaracji dotyczyło kotłów na gaz płynny

63 deklaracje – kotłów na węgiel kamienny 5 klasy

48 deklaracji – kotłów na biomasę

10 deklaracji – montażu pomp ciepła

10 deklaracji – podłączenia do miejskiej sieci cieplnej

2 deklaracje – na ogrzewanie elektryczne

1 deklaracja – na ogrzewanie na olej opałowy

2 deklaracje dotyczyły wymiany pieców olejowych na gazowe.

 

Jeżeli któraś deklaracja nie będzie dokładnie wypełniona, urzędnicy zadzwonią z prośbą o uzupełnienie informacji. Wniosek o udzielenie dofinansowania złożonych przez mieszkańców deklaracji, miasto złoży w WFOŚiGW najpóźniej do 10 kwietnia. Przypomnijmy, że osoby fizyczne mogą uzyskać do 40% dofinansowania kosztów kwalifikowanych do tego rodzaju przedsięwzięć pro-ekologicznych. Czy wszystkie złożone wnioski uzyskają dofinansowanie i jakiej wysokości ono będzie, to okaże się prawdopodobnie już w połowie kwietnia i zależeć będzie przede wszystkim od liczby wniosków złożonych w całym województwie. Dodajmy, że do podziału jest kwota 22 mln złotych.


See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#1 weber 2017-03-23 15:32
Nie, no, w połowie kwietnia jeszcze nic się nie okaże. Urzędy tak szybko nie działają. Poza tym byłem na spotkaniu, na którym pan z funduszu mówił, że te 22 mln zł mają starczyć na całe województwo. Ot taka kość niezgody i wielka kpina. Po liczbie wniosków widać, że ludzie nie chcą się truć, ale sami tego problemu nie rozwiążą. Wielki czas na to, by góry podjęły porządne decyzje, ale im to akurat ...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski