Reklama
19 Sierpnia 2017 Sobota
Dziś imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Do końca roku zostało 135 dni.
Reklama
Reklama

Logowanie


 
Aktualności
Magia słowa.. [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
czwartek, 23 marca 2017 09:09Magia Słowa” to projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zduńskiej Woli dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz miasto Zduńska Wola. Rozpoczął się warsztatami z budowy książki.

 

W wiosennym nastroju Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła do realizacji projektu „Magia słowa”, którego pierwszym działaniem były warsztaty z budowy książki, w których uczestniczyły dzieci ze Świetlicy Środowiskowej i Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi. Warsztaty te miały na celu zapoznanie uczestników z poszczególnymi częściami książki i umożliwiły praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności. W czasie zajęć dzieci miały za zadanie zapoznać się z tekstem, rozpoznać autora i tytuł, ponumerować strony , stworzyć ilustracje w dowolnej technice plastycznej, zaprojektować okładkę i umieścić na niej najważniejsze elementy ( autora, tytuł, wydawnictwo). Końcowym efektem efektem było łączenie wszystkich elementów w całość. Nawiązując do zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest 2 kwietnia w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, dzieci pracowały z tekstami tego bajkopisarza. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i środków miasta Zduńska Wola.


 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników. Portal eZdunska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich tresc. Komentarze zawierajace wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o jezyku polskim z dnia 7 października 1999r.), będą usuwane.


 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski