Reklama
18 Stycznia 2019 Piątek
Dziś imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Do końca roku zostało 348 dni.
Reklama
Reklama

 
Prezes TBS również prowadził działalność?
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 05 października 2016 20:01


Na ostatniej sesji miasta wyszło na jaw, że również prezes TBS Złotnicki Arkadiusz Paluszkiewicz, prowadził działalność gospodarczą, kierując już tą spółką. „Przykładajmy równą miarę do wszystkich” apelował radny Konrad Pokora do radnych PiSu, którzy na niedawnej nadzwyczajnej sesji nie zostawili suchej nitki na Grzegorzu Szmycie.

 

Sprawa ujrzała światło dzienne przy okazji analizy finansowej miejskich spółek, ich bieżącego funkcjonowania oraz zmianach w radach nadzorczych MPK i MPWiK, których dokonał ostatnio prezydent. Na pytania radnych odpowiadał między innymi były prezes tych spółek, a teraz już tylko likwidator MOSiRu Grzegorz Szmyt. Radni Platformy, nawiązując do przegłosowanego (głosami radnych PiS) na nadzwyczajnej sesji, pisma skierowanego do wojewody, zawierającego stwierdzenia, że Grzegorz Szmyt naruszył zapisy tzw. ustawy antykorupcyjnej (bo zasiadając na fotelu prezesa miejskich spółek prowadził jednocześnie działalność gospodarczą), wyciągnęli na światło dzienne, że również rekomendowany przez PiS prezes TBS Złotnicki Arkadiusz Paluszkiewicz w momencie kierowania tą spółką, także miał zarejestrowaną działalność gospodarczą.

 

- Tu się okazuje, że mamy podobny przypadek. Ja wtedy broniłem prezesa Szmyta. To znaczy broniłem w tym sensie, że oczywiście złamał prawo, musi ponieść tego konsekwencje, natomiast utrzymywałem, że nie zrobił tego z premedytacją, bo gdyby chciał zataić, to po prostu w swoich zeznaniach majątkowych by nie ujawniał. Ta argumentacja nie trafiała do kolegów z Prawa i Sprawiedliwości. Po kilku dniach okazało się, że to prezes TBS wskazany przez Prawo i Sprawiedliwość również złamał prawo. Jestem przekonany, że prezes Paluszkiewicz również nie zrobił tego celowo. On również nie chciał zataić i nie chciał wyłudzić żadnych pieniędzy. W jednym i drugim przypadku wynika to z nieświadomości, z nieznajomości prawa. Oczywiście to ani jednego ani drugiego prezesa nie tłumaczy. Jeden i drugi powinien ponieść konsekwencje. Tylko po prostu przykładajmy równą miarę do wszystkich - apelował radny PO Konrad Pokora

 

- Rzeczywiście tak jest, jak pan powiedział – odparł na argumentację radnego Pokory, przewodniczący Rady Witold Gwiazda z PiS - Z tym, że pan Paluszkiewicz w momencie powoływania – ja to analizowałem – powoływania na stanowisko prezesa, napisał prawdę w swoim oświadczeniu. Prowadził działalność gospodarczą i ją zlikwidował. Wziąłby pan następne oświadczenie i zobaczyłby pan , że tej działalności gospodarczej już nie ma. Ja nie chcę bronić pana Paluszkiewicza. Z tego, co udało mi się ustalić, ta działalność tak naprawdę nigdy nie była prowadzona. To po prostu był suchy fakt – wpis do ewidencji działalności gospodarczej.


See also:
Najnowsze artykuły:

Aktualizowany: środa, 05 października 2016 20:18
 

Komentarze 

 
#8 tttttt 2018-01-15 16:44
Pan Paluszkiewicz to przecież dawny sympatyk Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Cytować
 
 
#7 Internauta 2016-10-06 17:01
Skoro likwidują działalności znaczy że ćwoki nie biznesmeny.a jak swoje firmy nie potrafią prowadzić to tym bardziej miejskiej.po co nam takie FACHURY?ciężki własny chleb? Lepiej na naszym garnku? A won
Cytować
 
 
#6 weber 2016-10-06 08:53
Cytuję Filemona:
Pokora i Gwiazda w jednym teatrze grali ,a teraz sobie panują.Żałośni aktorzy ze spalonego teatru...

Tu przeginasz. W oficjalnych wystąpieniach nie wypada tykać.
Cytować
 
 
#5 Jan K. 2016-10-06 08:52
Cytuję Zbigniew W.:
Panie Pokora nie lej pan wody. Szmyt prowadził działalność gospodarczą od 2011r. i zamknął ją jak się sprawa rypła. A Paluszkiewicz objął funkcję prezesa TbS w styczniu i zamknął działalność na początku kwietnia. Prawo mówi o wskazaniu terminu zamknięcia i prezes to zrobił,a Szmyt nie. Mierz pan równą miarą ,a nie chrzanisz głupoty pod publike.

Ktoś Szmyta wsadził do trzech spółek wbrew zasadom i jego "wykształceniu". Czy on panie Pokora też powinien ponieść odpowiedzialnoś ć, czy już nie?Pewnie pan powiesz ,ze on nie wiedział i to już jest inna miara. Niech się pan zdecyduje w końcu,czy popiera pan Niedźwieckiego, czy jak chorągiewka na wietrze zawieje. Jest pan mało wiarygodny.
Cytować
 
 
#4 Zonk 2016-10-06 06:12
Pogonić Paluszkiewicza tak jak Szmyta. Nie powinno mieć znaczenia z jakiej jest partii. I skoro tłumaczą się nieznajomością przepisów to tacy ludzie nie powinni dostawać kierowniczych stanowisk.
Cytować
 
 
#3 rozumny 2016-10-05 22:37
no i "wyszło szydło z worka"
Cytować
 
 
#2 Filemona 2016-10-05 20:35
Pokora i Gwiazda w jednym teatrze grali ,a teraz sobie panują.Żałośni aktorzy ze spalonego teatru...
Cytować
 
 
#1 Zbigniew W. 2016-10-05 20:29
Panie Pokora nie lej pan wody. Szmyt prowadził działalność gospodarczą od 2011r. i zamknął ją jak się sprawa rypła. A Paluszkiewicz objął funkcję prezesa TbS w styczniu i zamknął działalność na początku kwietnia. Prawo mówi o wskazaniu terminu zamknięcia i prezes to zrobił,a Szmyt nie. Mierz pan równą miarą ,a nie chrzanisz głupoty pod publike.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski