Reklama
25 Kwietnia 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Do końca roku zostało 251 dni.
Reklama
Reklama

 
Przeszła nawałnica
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 01 kwietnia 2015 10:49Powalone drzewa, gałęzie i naderwane dachy to bilans nawałnicy, która przeszła także nad naszym regionem. W takim momencie najwięcej pracy mieli oczywiście strażacy. Osób poszkodowanych nie było.

 

W ciągu minionych kilkunastu godzin, jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli wyjeżdżały 11-krotnie do zdarzeń związanych z porywistym wiatrem, który dał się we znaki także mieszkańcom naszego regionu.

 

- Główne działania straży polegały na usuwaniu z drogi powalonych drzew, ewentualnie powalonych konarów, które oderwały się od drzewa na jezdnię, utrudniając przejazd samochodom – opowiada st. kpt. Grzegorz Styczyński, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Zduńskiej Woli  

Nad ulicą Łaską wiatr uszkodził sygnalizację świetlną. W jednym z domów przy ulicy Łódzkiej podmuchy wiatru naderwały dach. Przy Szadkowskiej zerwaniu uległ przewód telekomunikacyjny. W Zapolicach wypompowano wodę z niedrożnych kanałów melioracyjnych, natomiast w Szadku w kominie jednego z domów zapaliły się sadze. To również strażacy wiążą z porywistym wiatrem.

 

- Myślę, że ten pożar sadzy w kominie to też jest skutkiem tego silnego wiatru, bo jak tak wieje mocno, to cug kominowy mocno rośnie i jeżeli ktoś nie reguluje dopływu powietrza do pieca, to wzrost temperatury może doprowadzić do tego, że te sadze w kominie się zapalą – wyjaśnia kapitan Styczyński   

Ostatnio strażacy interweniowali na ulicy Słonecznej, gdzie nadłamane konary wielkiej gruszy (na zdj.) mogły w każdej chwili zwalić się stojący opodal dom, zrywając po drodze linię energetyczną. Teraz wichura nieco osłabła, ale strażacy wciąż są przygotowani na kolejne wezwania: - Mamy  teraz pełną obsadę w komendzie i wozimy dodatkowe piły, dodatkowe łańcuchy – uspokaja dowódca JR-G.

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski