Reklama
25 Kwietnia 2019 Czwartek
Dziś imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Do końca roku zostało 251 dni.
Reklama
Reklama

 
Nowe Miasto rozmawiało o problemach [FOTO]
Wiadomości - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
środa, 01 kwietnia 2015 09:33

 

 


Zarząd Wspólnoty Lokalnej Osiedla Nowe Miasto spotkał się z mieszkańcami, by zdać im relację ze swoich działań w poprzednim roku. Na spotkaniu byli także przedstawiciele władz miasta i powiatu, w obecności których poruszono kilka ważnych dla mieszkańców spraw. Między innymi granicę tonażu samochodów, którym wolno będzie wjechać na osiedle. Granica ta ma zostać podwyższona, podczas gdy mieszkańcy opowiadają się za jej obniżeniem.

Piątkowe spotkanie zarządu Wspólnoty Lokalnej Nowego Miasta z mieszkańcami tego osiedla miało głównie charakter sprawozdawczy. Mówiono o sprawach, którymi zarząd w imieniu mieszkańców zajmował się w ubiegłym roku. Zaproszono przedstawicieli władz miasta i powiatu m. In. w osobach wicestarosty i wiceprezydenta. Korzystając z ich obecności, poruszono kilka ważnych dla mieszkańców problemów. Jednym z nich okazała się zapowiedź starostwa zmiany oznakowania na osiedlu, które pozwoli na wjazd w ten rejon ciężarówek o większym tonażu niż dotychczasowe 8 ton.

- Mamy ograniczenie do ośmiu ton, ale każdy przedsiębiorca, który potrzebuje wjeżdżać na nasze osiedle, bo ma na przykład zamówienie odnośnie materiałów budowlanych, śmiało może wystąpić do starosty o pozwolenie – rzucił pomysł Dariusz Kmiecik, przewodniczący Wspólnoty Lokalnej Nowe Miasto

 

Wicestarosta Marcin Łabędzki przekonywał z kolei, że zamiar podwyższenia tej granicy do 15 ton to przede wszystkim ukłon w stronę okolicznych przedsiębiorców i dostawców, a wprowadzenie pozwoleń o których wspomniał przewodniczący może i tak utrudnić im życie.  

- Jest utrudnienie, bo ktoś przyjeżdża skądś tam i to różnie bywa. Mamy róże przykłady, że ludzie popłacili mandaty. Można uzyskać to pozwolenie, tylko jest to już utrudnienie dla tych, co inwestują co się budują. Postaramy się postawić tu 15-tonowe ograniczenie. Jeżeli będzie tu większy ruch, jeżeli państwo stwierdzicie, że to jest uciążliwe i należy się nad tym zastanowić, to może na następnym spotkaniu zrewidujemy to i postawimy może inne ograniczenie z wyłączeniem mieszkańców albo dojazdów gospodarczych. Na tę chwilę rozważaliśmy to, żeby do 15-u ton ograniczyć, żeby cięższy sprzęt tu nie wjeżdżał. Jeżeli jest to wjazd incydentalny, to nie rodzi żadnej groźby. Najgorzej, gdy coś zaczyna być nagminne, to wtedy będziemy musieli reagować i zastanawiać się, co z tym problemem zrobić – zapowiedział wicestarosta

Obawy co do takiego rozwiązania wyraził jeden z członków wspólnoty.

 

- Chciałbym nawiązać do tego, co pan starosta mówi. Generalnie, jeśli przyzwolimy na 15 ton, to każdy będzie przyjeżdżał jeszcze mając 25 lub 30 ton. (..) będą tu samochody z „eski” zjeżdżały i pakowały się przez nasze osiedle – argumentował mieszkaniec osiedla  

Niektórzy z mieszkańców byli za tym, żeby wprowadzić ograniczenie nawet do 3,5 tony, ale władze powiatu przekonywały, że to nie byłoby korzystne.

 

- Tylko że tu się dużo buduje, dużo sprowadza i dla tych osób budujących się może to stanowić utrudnienie. Nie chcielibyśmy też nadmiernymi zakazami utrudniać ludziom. Mówię, że jeżeli będzie to nagminne i jeżeli stwierdzicie państwo, że nie spełnia to państwa oczekiwań, to wtedy zastanowimy się nad zmianą oznakowania. Na tę chwilę w ciągu dwóch – trzech miesięcy będzie zamontowane nowe oznakowanie - podsumował dyskusję wicestarosta powiatu.    See also:
Najnowsze artykuły:

 

Komentarze 

 
#3 2015-04-02 22:54
Ta a wyngiel to se taczką będziećie chyba wozić zimą.
Cytować
 
 
#2 2015-04-01 13:30
Pan Radny Kmiecik chyba nie wie o czym mówi. Dobrze ponad 10 lat nie ma możliwości wydawania indywidualnych zezwoleń do nieprzestrzegan ia ustawionych zakazów. Każdy patrol policji, its i straży miejskiej może olać taki papierek jeżeli nawet byłby wydany.
Cytować
 
 
#1 2015-04-01 11:21
ah te berety na głowach!!!!! sama mądrość
Cytować
 

Dodaj komentarz

Użytkownicy zarejestrowani mogą wprowadzać komentarze bez moderacji. Zachęcamy do rejestracji na portalu ezdunska.pl


Kod antysapmowy
Odśwież

 
Reklama
Reklama
                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski