Reklama
19 Marca 2019 Wtorek
Dziś imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Do końca roku zostało 288 dni.
Reklama
Reklama

 
Europejski sukces lekkoatletów [FOTO]
Sport - Aktualności
Wpisany przez Sławek Cybulski   
wtorek, 10 lipca 2018 18:33Dwa brązowe medale mistrzostw Europy na Węgrzech do lat 18. przywieźli wychowankowie klubu Park Zduńska Wola.

 

W rzucie młotem na trzecim stopniu podium stanął Tomasz Ratajczyk, który wynikiem 76 metrów i 1 centymetr ustanowił przy okazji swój nowy rekord życiowy.

 

- Myślę, że na srebrny i złoty nie miałem za bardzo szans, bo chłopaki rzucali powyżej 80 metrów. Tak, że jestem bardzo zadowolony. To były moje drugie mistrzostwa Europy w życiu. Rok temu zająłem czwarte miejsce – mówi Tomek Ratajczyk, który ma nadzieję, że w Ragentynie „coś zwojuje” i uważa, że stać go na to, by znów „zakręcić się koło medalu”.

 

Na podium Mistrzostw Europy stanął również sprinter na dwieście metrów Adam Łukomski. Indywidualnie, czas 21,59 dał mu dopiero 12 miejsce ale i tak był najlepszy wśród Polaków. Brąz wywalczył w sztafecie.

 

- Jestem zadowolony z tego występu. Jednak jest to trzecie miejsce. Ale uważam, że mogło to być pierwsze lub drugie. Niewiele zabrakło. Ale trzecie miejsce jest jak najbardziej OK. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie – mówi Adam.

 

Tomasz Ratajczyk i Adam Łukomski oraz Karolina Bomba wywalczyli sobie na Węgrzech prawo startu w zbliżających się mistrzostwach świata w Buenos Aires. Są wychowankami trenera Tomasza Szewczyka, który jednocześnie prowadzi kadrę narodową lekkoatletów do lat 18.

 

 


See also:
Najnowsze artykuły:

 
 
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

                              Partnerzy:
                                 
Copyright© Agencja Informacyjno - Artystyczna "Jarso - Media" Sławomir Cybulski